در خانه های مدرن، فضای زندگی بسیار محدود است. از این رو، پارتیشن در طراحی دکوراسیون داخلی، می تواند روش خوبی برای استفاده بهینه از فضای محدود باشد. پارتیشن های سنتی دیگر برای آپارتمان های کوچک امروزی مناسب نیستند. اگر مایل هستید اتاق خود را به فضا های جداگانه بدون کاهش مقدار فضا تقسیم کنید، سعی کنید از روش های خلاقانه تری استفاده کنید!


انواع پارتیشن ها می توانند جذابیت زیادی در خانه شما ایجاد کنند و موجب راحتی و نظم بیشتر شوند. همچنین پارتیشن ها از مصالح گوناگونی تولید می شوند شامل: پارتیشن چوبی، پارتیشن آلومینیومی و غیره.

در این مقاله چندین روش را به شما معرفی می کنیم و شما می توانید با الهام از آن ها روش های جذاب دیگری را برای تقسیم بندی دکوراسیون خود ابداع کنید.

پارتیشن های خلاقانه

  • استفاده از یک صفحه برای تقسیم بندی فضا

اغلب تلویزیون هایی که می بینید که بر روی دیوار نصب می شوند. در این آپارتمان، دکوراتور ها با استفاده از یک پارتیشن، دیواری ایجاد کرده اند که نصف ارتفاع سقف را دارد و برای نصب تلویزیون در اتاق نشیمن از آن استفاده شده است.

... و در سوی دیگر

از پشت آن صفحه می توان استفاده های گوناگونی کرد. برای مثال، می توان میز ناهار خوری را در پشت آن قرار داد و یک اتاق غذا خوری مستقل ایجاد کرد.

2. پارتیشن در اتاق خواب

ممکن است خانه کوچکی داشته باشید و تعداد اتاق ها کافی نباشد. به وسیله یک دیوایدر یا پارتیشن، می توانید بخشی از فضای خانه را تبدیل به اتاق خواب کنید. به عنوان مثال، می توانید یک نیم دیوار در پشت تخت ایجاد کنید. همچنین در یک اتاق هم می توانید برای جدا کردن فضای خواب از فضای مطالعه از این پارتیشن ها استفاده کنید.

3. شیشه مات

پارتیشن های ساخته شده از شیشه مات، گزینه مناسبی برای جدا سازی قسمت ورودی خانه از فضای نشیمن است.

4. درب کشویی

یکی از انواع پارتیشن متحرک، درب کشوئی است. درب های کشوئی بدون آن که فضائی اشغال کنند، امکان جدا سازی فضا ها را به شما می دهند. با این روش به دلیل این که پارتیشن شکل ثابتی ندارد، شما این امکان را خواهید داشت که در صورت نیاز پارتیشن را باز کرده و یا ببندید.

5. استفاده از پشت مبل

آخرین پیشنهاد، استفاده از فضای پشت مبل ها است. شما می توانید یک کابینت یا قفسه را به این منظور در پشت مبل تعبیه کرده و از فضای آن استفاده بهینه کنید. همچنین می توانید از یک میز هم برای این فضا استفاده کنید.


homify

تگ ها: انواع پارتیشن، پارتیشن متحرک، پارتیشن چوبی، پارتیشن آلومینیومی، طراحی دکوراسیون داخلی