برای محوطه سازی حیاط های کوچک، با این که فضای کمی برای تزئین و طراحی دکوراسیون محوطه دارید،اما گاهی با تغییراتی جزئی می توانید حیاطی بسیار جذاب و دوستداشتنی داشته باشید. طراحیفضای سبز حیاط خانه، می تواند راهکار های گوناگون داشته باشد و به وسیله ایدههای جدید و خلاقیت، امکان ایجاد فضای سبز چشم نواز و زیبائی را برایتان فراهم کند.در این میان مشاهده تصاویر محوطه و فضای سبز، می تواند موجب شود تا ایده هایبیشتری به ذهنتان برسد و خلاقیت شما را افزایش دهد. به همین دلیل قصد داریم نکات وتصاویر متنوعی از انواع محوطه را به شما ارائه دهیم تا از آن ها استفاده کنید.


1 اولین پیشنهاد ما برای محوطه سازی حیاط کوچک، استفاده از درختچه هایکوچک و گلدان ها چه روی دیوار و چه بر روی زمین در اطراف حیاط است .گلدان های طبقاتی هم غافل نشوید به ویژهچون حیاط کوچکی دارید. این گلدان ها می توانند حجم گیاهان را بیشتر نشان داده وفضای شما را سر سبز تر کنند. البته این گلدان ها می توانند برای پارتیشن بندی فضایحیاط هم مورد استفاده قرار بگیرند. فراموش نکنید اگر قصد استفاده از درختان میوهرا دارید، درختانی را که آفت کمتری دارند و یا گل دارند را انتخاب کنید. مثلا درختگردو با رشد بیش سریع و بیش از اندازه و آفت های زیاد برای حیاط های کوچک مناسبنیست. همچنین می توانید در صورت تمایل، سبزیجات مورد علاقه تان را در حد مصرفخودتان کشت کنید و از سبزیجات خانگی خود لذت ببرید.


2 از چوب ترموود استفاده کنید. اینچوب استحکام خوبی برای استفاده های بیرونی دارد و در ترکیب با گیاهان سبز، جلوهزیبائی به حیاط می دهد. به علاوه شن ها و سنگ های تزئینی هم میتوانند ایده خوبی باشند.

3 می توانید یک باربیکیو هم برای گوشه ای از حیاط در نظر بگیرید. قطعاوجود باربیکیو می تواند باعث شود که اوقات بیشتری را همراه عزیزانتان در حیاط سپریکنید. برای این منظور قرار دادن مبلمان باغی هم می تواند بهانه خوبی برای دورهمیهایتان باشد. البته تاب هم می تواند بخشی از این فضای نشیمن باشد.